התחברות לאתר

תפריט

הרצאות בנושאים

שיער בלונדיני, קול חולמני מתנגן וסהרורי, צעד מרחף, עינים בולטות ובלתי ממצמצות ומבט מופתע. צנוניות כתומות כעגילי אוזניים, שרביט תחוב מעל אוזן שמאל, שרשרת פקקי בירצפת על הצוואר וירחון מהופך ביד. קבלו את לונה לאבגוד הנהדרת שמחממת את ליבנו. הרצאה על דמותה האהובה והייחודית של לונה שמופיעה פתאום בספר החמישי ועל תרומתה ליצירה. מה יש בלונה ולמה רולינג היתה חייבת להתאפק עד הספר החמישי כדי להציג אותה לקוראים.
רון וויזלי מפגין בספר השישי יכולת מעולה במשחק הקווידיץ' לאחר ש'שתה'משיקוי המזל, והקוראים חווים עמו את התופעה המרתקת של הפלצבו. נפגוש דגמאות רבות ומורכבות לפלצבו כמוטיב חוזר מרכזי ומפתיע. הרצאה על כוחה של אמונה ועל הקשר בין דמיון ומציאות, בין החיצוני לפנימי, בין הגוף לנפש.
הספר השביעי מהווה סגירת מעגל מרהיבה לסדרה האהובה ולמסע של הארי ושלנו עם גיבור הספר וחבריו. בהרצאה נראה כיצד הספר האחרון מספק מפתח קריאה חידתי ומורכב להבנה מחודשת של כל הספרים הקודמים בסדרה. נתייחס גם לכוח שמעבר לכל קסם שדמבלדור מייחס לגמדוני בית ולסיפורי ילדים, לאהבה, לנאמנות ולתמימות - שעליהם וודלמורט לא יודע דבר, ודבר הוא לא מבין.
אף על פי שזהו הספר היחיד בסדרה שאין בו אזכור של 'הוגוורטס: תולדות', המסעות לתוך הזיכרונות בהגיגית, מתבררים כשיעור החשוב ביותר עבור הארי לקראת המפגש עם וולדמורט בעתיד. כל זאת במקביל לאירועי ההווה הקודרים עם התחזקותו של וולדמורט, עם דראקו כאוכל מוות ועם 'הנסיך' המסתורי. בהרצאה נעסוק בין השאר במבנה הכיאסטי המרשים של הספר השישי ובהקבלות המרתקות בינו לבין הספרים הקודמים בסדרה.
במחלקת המסתורין שבמשרד הקסמים מתוארים שבעה אולמות מחקר, המקבילים לנושאים מרכזיים בספרי הארי פוטר. לצד אולמות האהבה, המוות, הגורל, הבינה האנושית, הבחירה, והמרחב, נמצא גם אולם הזמן המפורסם. בהרצאה נתהה על האופן שבו מעוצב ה"זמן" בעולמו של הארי פוטר ובמשמעותו של הזמן. זאת, תוך דיון במונחים היווניים "כרונוס" ו"קיירוס" המתארים סוגים שונים של זמן ובאופן שבו הם משולבים בספרים.
בהרצאה נעסוק בתכנון הקפדני של הארי פוטר וברמזים הסמויים שנשתלו על ידי ג'יי.קיי. רולינג כבר בספר הראשון בסדרה האהובה. נפגוש חיבורים מרתקים בין הארי פוטר למיתולוגיה היוונית, ונדגים את המבנה הכיאסטי המתוחכם של הספר.
ההומור המשובח של ג'יי. קיי רולינג מלווה אותנו בשבעת ספרי הארי פוטר ויוצר חוויית קריאה נהדרת עם חיוך על הפנים - למרות העלילה הקשה והקודרת. באמצעות דוגמאות רבות ומצחיקות מהספרים, נראה כיצד רולינג שוזרת במקביל רבדים שונים של הומור ואירוניה שמתבהרים בקריאות החוזרות.
מה אנחנו אמורים לחשוב על ממסד שכולא אנשים ללא משפט, מוציא להורג ללא אפשרות הגנה, בונה בית כלא ששואב את הנשמה והתקווה מאסיריו, מענה ילדים, שולט בעיתונות, מתערב התערבות גסה בחינוך, מפעיל צנזורה ומושפע ישירות מבעלי הון ומעמד? בהרצאה נבחן על קצה השרביט את "הממסד" כפי שהוא מעוצב בספרי הארי פוטר.
היא חכמה ומוסרית, רודפת צדק ונחושה. היא השכל של השלישייה וגם הסופר-אגו. לפעמים אי אפשר איתה - אבל בטוח שאי אפשר בלעדיה! הרמיוני גריינג'ר - האחת והיחידה, שעומדת לצידו של הארי גם כשכולם עזבו אותו. שלא תוותר ולא תתייאש עד שתשיג את מטרתה, שהלב שלה במקום הנכון ולא תהסס להקריב את עצמה למען מה שראוי ונכון, למען האהבה. הרצאה על הגיבורה הבלתי מעורערת ועל הכתיבה הפנומנלית של ג'יי.קיי רולינג.
לעולם נופתע שוב ושוב גם אחרי 4,000 עמודים קסומים וקריאות חוזרות של הספרים ונגלה עוד ועוד רמזים מקדימים שנשתלו מראש על ידי המחברת הידועה בתכנון המוקפד. בהרצאה נבחן איך סוגים שונים ומתוחכמים של רמזים מטרימים אינם רק בגדר משחקים או חידות לקורא, אלא מכשיר חשוב לעלילה ולהעברת מסרים ונושאים ביצירה. גם הקוראים הוותיקים יופתעו ממה שתמיד היה שם מראש והמוח פספס גם בקריאות החוזרות.
אמיץ, מוכשר, יצירתי, נחוש, אחראי, מסוגל לאהוב ולהביע חרטה ולהשתנות. נקמן, נוטר, ציני, חשדן, מריר, קר רוח ואפל. בודד ועצוב, מיוסר. נאמן ומחויב עד הסוף. מי הוא סוורוס סנייפ? מדוע דמותו מרתקת מיליוני קוראים במשך הקריאה ואחריה ומה תפקידיו ביצירתה של רולינג? ההרצאה תעסוק בנסיך שכמעט וגונב את ההצגה לדמויות המפתח בספרי הארי פוטר.
גלילה למעלה
רוצה להתחבר?

נתקלת בבעיה?
ניתן ליצור עימנו קשר

רוצה לדבר?

ניתן להשאיר לנו פניה בטופס שכאן ונחזור עם תשובה בהקדם

נא לציין כתובת אימייל תקינה לחזור אליה. למענה מהיר בוואטסאפ רצוי להשאיר מס טלפון.

אימייל:
sodhakesem.hp@gmail.com
טלפון: 052-8313317
זמינים גם ב:
פייסבוק או אינסטגרם