התחברות לאתר

תפריט

הרצאה בנושא

לונה לאבגוד – קרן ירח באפלה

שיער בלונדיני, קול חולמני מתנגן וסהרורי, צעד מרחף, עינים בולטות ובלתי ממצמצות ומבט מופתע. צנוניות כתומות כעגילי אוזניים, שרביט תחוב מעל אוזן שמאל, שרשרת פקקי בירצפת על הצוואר וירחון מהופך ביד. קבלו את לונה לאבגוד הנהדרת שמחממת את ליבנו. הרצאה על דמותה האהובה והייחודית של לונה שמופיעה פתאום בספר החמישי ועל תרומתה ליצירה. מה יש בלונה ולמה רולינג היתה חייבת להתאפק עד הספר החמישי כדי להציג אותה לקוראים.
מתאים במיוחד ל: כל הגילים. מומלצת היכרות עם ספרים 5,6,7. מתוך דמותה של לונה נלמד רבות על הכתיבה של רולינג.
בעקבות דמותה של לונה לאבגוד
לונה לאבגוד
בעקבות דמותה של לונה לאבגוד

התרשמות הראשונית של כולנו, הדמויות האחרות בספר וגם הקוראות והקוראים, היא שלונה לאבגוד היא מוזרה ותמהונית, אחת שצריכה עזרה ותמיכה ובטוח לא מי שתתמוך באחרים/ות. אחר כך, ככל שאנחנו לומדות להכיר אותה, התפיסה שלנו לגביה משתנה. כן, היא עדיין תמהונית ומוזרה, אבל באופן יוצא מן הכלל דווקא המוזרות שלה, השונות שלה, הן שמאפשרות לה להיות בעמדה הטיפולית, התומכת, האופטימית.

לונה תומכת רגשית בהארי ברגעים שהלב ממאן להכיל את האימה והיגון והייאוש. כשהיא משוחחת איתו אחרי המוות של סיריוס, למשל, היא לא מכחישה את העצב או הקושי, אבל כן מצליחה להאיר נקודת מבט רעננה שהופכת את האבל לנסבל, לאפשרי.

גם העובדה שהיא עצמה בכלל לא משתנה, ומה שמשתנה זה היחס האוהד שלנו ושל הארי כלפיה, מעיד על טיפול רגשי שהתנהל כהלכה, ומאפשר למטופל או המטופלת להתחבר למטפלת הרגשית שלהם ולהיות מושפעים מהתהליך הטיפולי.

ומה שמדהים זה שלונה באיזשהו מקום היא לא רק 'המטפלת הרגשית' של הארי או של אוליבנדר, אלא ממש המטפלת הרגשית שלנו, הקוראים/ות. זה הכוח שלה ובעצם זה הכוח של הסופרת, להעביר אותנו מסע ריפוי רגשי דרך שורות הסיפור.

בדיאלוגים המדוייקים, במחוות התמהוניות, בכנות המביכה לפעמים, בתיאור של האופטימיות חסרת התקנה, רולינג בונה עבור הארי ועבורנו דמות מלאה בחמלה ואהבה שתטפל בנו ותתמוך בנו בכל רגעי האובדן והייאוש הקשים ביותר.

זו הרצאה שקרובה לליבנו על דמות שקרובה לליבנו – כל כך התרשמנו מדמותה של לונה לאבגוד שקראנו לבכורה שלנו על שמה 🙂

אמנון וענת משוחחים על לונה לאבגוד וסמליות החפצים האבודים שלה:

כתבו לנו בעקבות ההרצאה על לונה:

"הרצאה מושלמת!!! נהניתי והחכמתי מאוד!!!" ~ אביטל

"הרצאה מרתקת! לונה היא בהחלט קרן אור והראתם את זה בצורה מאד יפה ועמוקה!" ~ זויה

"ההרצאה של אמנון הלל על לונה לאבגוד היתה מרתקת והאירה באור חדש דמות משנה הזויה וקצת זנוחה שרגילים לתפוס בתור האתנחתא הקומית" ~ פורום מד"ב ופנטזיה – תפוז

"גם בעשור השישי לחיי, עדיין מתרגשת עד לכדי דמעות מהעולם הקסום של הארי פוטר. תודה שאתה מאיר לי צדדים, גוונים ותובנות חדשות." ~ אורית ל.

"מדהים כמה מעניינת יכולה להיות הרצאה שבנויה כמעט במלואה על ציטוטים מתוך הספרים (…) ואפילו מפתיעה יותר העובדה שהיא הצליחה להציג נקודת מבט שונה על הדמות למרות זאת." ~הילה

הרצאה על דמותה האהובה והייחודית של לונה שמופיעה פתאום בספר החמישי ועל תרומתה הגדולה ליצירה. בדיאלוגים המדוייקים, במחוות התמהוניות, בכנות המביכה לפעמים, בתיאור של...

הרצאה זו מועברת גם לארגונים

רוצה להזמין אותנו לארגון שלך או לאירוע פרטי? אנחנו נשמח להגיע אליכם ואליכן ולהעביר ארוע ייחודי ומקורי שייזכר לטובה בארגון. פשוט צרו עימנו קשר:

תרצו לקבל עדכונים למועדים נוספים, חדשות ותכנים בלעדיים מסוד הקסם?

הרשמו לעדכונים באימייל ותהיו ראשונים לדעת על מועדי הרצאות ומבצעים שווים.

Scroll to Top
רוצה לדבר?

ניתן להשאיר לנו פניה בטופס כאן ונחזור עם תשובה בהקדם

נא לציין כתובת אימייל תקינה לחזור אליה. למענה מהיר בוואטסאפ רצוי להשאיר מס טלפון.

אימייל:
sodhakesem.hp@gmail.com
טלפון: 052-8313317
זמינים גם ב:
פייסבוק או אינסטגרם

רוצה להתחבר?

נתקלת בבעיה?
ניתן ליצור עימנו קשר

יופי שהצטרפת לבית הינשופים
של סוד הקסם
🦉
ינשוף יישלח לביתך בקרוב.

*כדאי לבדוק גם את תיבת קידומי מכירות
או ספאם (מוגלגים, שיהיו בריאים…)

פנייתך נשלחה

אנחנו תמיד עונים -🦉 ינשוף תשובה יישלח לביתך בהקדם (עד 24 שעות).

*כדאי לבדוק גם את תיבת קידומי מכירות
או ספאם (מוגלגים, שיהיו בריאים…)

אימייל:
sodhakesem.hp@gmail.com
טלפון: 052-8313317
זמינים גם ב:
פייסבוק או אינסטגרם