התחברות לאתר

תפריט

הרצאה בנושא

הארי פוטר ואפקט הפלצבו

רון וויזלי מפגין בספר השישי יכולת מעולה במשחק הקווידיץ' לאחר ש'שתה'משיקוי המזל, והקוראים חווים עמו את התופעה המרתקת של הפלצבו. נפגוש דגמאות רבות ומורכבות לפלצבו כמוטיב חוזר מרכזי ומפתיע. הרצאה על כוחה של אמונה ועל הקשר בין דמיון ומציאות, בין החיצוני לפנימי, בין הגוף לנפש.
מתאים במיוחד ל: קהל בכל הגילים. הרצאה שמתייחסת לשבעת הספרים
הארי בקווידיץ

בהרצאה נסביר מהו אפקט הפלצבו וכיצד הסופרת משתמשת ברעיונות האלה שוב ושוב בשבעת ספרי הארי פוטר וגם בספרים הנלווים. אנחנו פוגשים את אפקט הפלצבו באופן מובהק בספר השישי, כשהארי מטעה את רון, את הרמיוני וגם אותנו הקוראים המופתעים כשמתברר שכלל לא מזג את שיקוי המזל למיץ הדלעת של רון. רון שיחק מעולה בגלל היכולת הפנימית שתמיד הייתה בו, אך היה זקוק לחיזוק חיצוני בדמות האשליה של שיקוי המזל, כדי לחוש ביטחון ולממש את כישוריו. הצלחתו של הפלסבו קשורה כמובן לאמונה של האדם בהשפעת 'התרופה' עליו. בהרצאה נראה שספרי הארי פוטר (ובכלל יצירתה של ג'יי. קיי. רולינג) עשירים בהתייחסות מורכבת עם דוגמאות רבות שנוגעות ברעיון הפלצבו והאמונה.

כתבו לנו בעקבות ההרצאה על מוטיב הפלצבו:

"תודה רבה!! היה מדהים" (בר)

"ההרצאה הייתה מדהימה בהרבה רמות. מאד נהנתי ממנה, גיליתי דברים חדשים בהארי פוטר (מדהים כמה אפשר עוד לגלות בספר הזה) ובכלל היא גרמה לי לחשוב. אני חושבת שההרצאה הזאת, ואולי עוד כמה בסדרה, יכולות ממש לשמש גם כעזרה תרפויטית בטיפול פסיכולוגי." (הדס)

"תודה רבה על ההרצאה המצוינת. מדהים שאפשר ללמוד ולחדש על הארי פוטר אחרי כל כך הרבה שנים של קריאות חוזרות! בעיקר מרתק בכל פעם מחדש למצוא עוד עומקים שהופכים את הסדרה להיות מעבר לרק ספר פנטזיה. (…) כיף גדול לשמוע וללמוד בכל פעם מחדש ולחשוב אחרי ההרצאה על רבדים נוספים בספרים!" (אביה)

"מסרון זה בא לחזור ולהביע את תודתי והערכתי להרצאתך על אפקט הפלצבו (…) זכרתי לטובה את הרצאתך על רמזים מטרימים ורציתי קצת לצאת מאווירת הכאב והדכדוך. ואכן חזרתי הביתה בהרגשה מרוממת. עוד הוכחה לכוחה של ספרות." (דפנה)

ג'יי. קיי. רולינג משתמשת בצורה מתוחכמת וסמלית ברעיון הפלצבו, הרבה מעבר לדוגמה המובהקת של רון ושיקוי המזל. בהרצאה נתייחס למוטיב החוזר של הפלצבו ונראה...
Sale!

הרצאה זו מועברת גם לארגונים

רוצה להזמין אותנו לארגון שלך או לאירוע פרטי? אנחנו נשמח להגיע אליכם ואליכן ולהעביר ארוע ייחודי ומקורי שייזכר לטובה בארגון. פשוט צרו עימנו קשר:

תרצו לקבל עדכונים למועדים נוספים, חדשות ותכנים בלעדיים מסוד הקסם?

הרשמו לעדכונים באימייל ותהיו ראשונים לדעת על מועדי הרצאות ומבצעים שווים.

Scroll to Top
רוצה לדבר?

ניתן להשאיר לנו פניה בטופס כאן ונחזור עם תשובה בהקדם

נא לציין כתובת אימייל תקינה לחזור אליה. למענה מהיר בוואטסאפ רצוי להשאיר מס טלפון.

אימייל:
sodhakesem.hp@gmail.com
טלפון: 052-8313317
זמינים גם ב:
פייסבוק או אינסטגרם

רוצה להתחבר?

נתקלת בבעיה?
ניתן ליצור עימנו קשר

יופי שהצטרפת לבית הינשופים
של סוד הקסם
🦉
ינשוף יישלח לביתך בקרוב.

*כדאי לבדוק גם את תיבת קידומי מכירות
או ספאם (מוגלגים, שיהיו בריאים…)

פנייתך נשלחה

אנחנו תמיד עונים -🦉 ינשוף תשובה יישלח לביתך בהקדם (עד 24 שעות).

*כדאי לבדוק גם את תיבת קידומי מכירות
או ספאם (מוגלגים, שיהיו בריאים…)

אימייל:
sodhakesem.hp@gmail.com
טלפון: 052-8313317
זמינים גם ב:
פייסבוק או אינסטגרם