התחברות לאתר

תפריט

מי אנחנו | אודות סוד הקסם

קוראים לנו אמנון וענת,
אחד הדברים האהובים עלינו זה ספרי הארי פוטר. בתור אנשי ספרות חקרנו את יצירת המופת של ג'יי. קיי. רולינג לעומק, ולפני כמה שנים החלטנו שהגיע הזמן לשתף בידע ובתובנות שצברנו, וכך ייסדנו את 'סוד הקסם'.

סוד הקסם הוא מיזם ייחודי שעוסק בפרשנות ספרותית ויצירת תוכן על ספרי הארי פוטר. אנחנו מתעדכנים באופן שוטף במחקר העולמי (כן, כן, יש מגמה הולכת וגוברת של כתיבה אקדמית בנושא); אנחנו חוקרים בעצמנו ומביאים פרשנויות מקוריות משלנו; אנחנו מדברים על זה, אנחנו מתווכחים על זה, אנחנו קוראים את הספרים האלה שוב ושוב.

קצת על המפגשים עם סוד הקסם:

יש לנו כבר מעל שלושים הרצאות שונות על הסדרה אותן אנו מעבירים בספריות, בברים, בחברות וביישובים בכל הארץ; אנחנו מגיעים לבתי ספר ללמד שיעורים מיוחדים על הארי פוטר וכותבים את התובנות שלנו ושל חוקרים/ות מהעולם כאן בבלוג וברשתות החברתיות; אנחנו מפעילים מועדוני קריאה, יוצרים משחקי חידה ואתגר ושותפים בכנסי הוגיקון. יש לנו הרצאות מוקלטות ואנחנו ממשיכים כל הזמן לפתח תכנים חדשים.

אוהבות ואוהבי הארי פוטר ימצאו בסוד הקסם מרחב קסום ומסקרן שפותח את הראש ומעמיק את ההנאה והעניין בספרים האהובים.

אנחנו יוצרים דיון ספרותי בגובה העיניים על יצירה מורכבת ומרתקת, שכתוצאה ממנה צמח אותו 'עולם' כל כך משמעותי סביב הארי פוטר.
ה-בלוג שלנו, כמו ה-הרצאות והקורסים, מעניק את הבכורה והכבוד המרכזי קודם כל לסיפור, לטקסט, ליצירה הספרותית. כדי להבין ולהעריך את ההישג הכביר של ג'ואן רולינג, ההישג שהצמיח את התופעה של 'הארי פוטר' והשפעתה, אנו מתעמקים ברעיונות מרכזיים שעולים מהסיפור, עוסקים בדרך הכתיבה של היצירה, בקשר בין הצורה, המבנה המפתיע וטכניקות הכתיבה שהסופרת מיישמת.

אמנון הלל

מורה לספרות ומומחה לספרי הארי פוטר. לימד במשך עשר שנים שיעורי ספרות לבגרות וגם שיעור ייחודי על הארי פוטר בבית הספר הדמוקרטי בחדרה. אמנון העביר במסגרת 'סוד הקסם' מאות הרצאות מעולות בספריות, ברים, בתי ספר וארגונים. גר בחדרה, נשוי לענת ואבא של לונה, לילה וגילי המופלאות. מתרגש כל פעם מחדש לשמוע לאחר ההרצאה את המשפט 'הלוואי שהיית המורה שלי לספרות בתיכון'.

 

ענת ברלב

מומחית לספרי הארי פוטר ובעבר הספרנית המיתולוגית של הספרייה הקהילתית בגבעת אולגה. ענת מפתחת את המשחקים של סוד הקסם, כותבת את הניוזלטר האהוב שלנו ('בית הינשופים') ומנהלת בפועל את המיזם. גרה בחדרה, נשואה לאמנון ואמא של גילי, לילה ולונה הנהדרות. כשהיא לא בסוד הקסם, ענת מרצה בפני סטודנטיות להוראה על תלוש השכר ותנאי העסקה של עובדות הוראה ומעניקה ייעוץ אישי בהתנדבות למורות ברחבי הארץ. 

לאן להמשיך מכאן?

תרצו לדבר עימנו? פשוט לחצו כאן 🙂
תרצו לקרוא על הארי פוטר? מוזמנות ומוזמנים לקלחת (הבלוג)
תרצו להמשיך לשוטט? הכי כיף – חזרה לעמוד הראשי

* קרדיט צילום – רון בורקין
Scroll to Top
רוצה לדבר?

ניתן להשאיר לנו פניה בטופס כאן ונחזור עם תשובה בהקדם

נא לציין כתובת אימייל תקינה לחזור אליה. למענה מהיר בוואטסאפ רצוי להשאיר מס טלפון.

אימייל:
sodhakesem.hp@gmail.com
טלפון: 052-8313317
זמינים גם ב:
פייסבוק או אינסטגרם

רוצה להתחבר?

נתקלת בבעיה?
ניתן ליצור עימנו קשר

פנייתך נשלחה

אנחנו תמיד עונים -🦉 ינשוף תשובה יישלח לביתך בהקדם (עד 24 שעות).

*כדאי לבדוק גם את תיבת קידומי מכירות
או ספאם (מוגלגים, שיהיו בריאים…)

אימייל:
sodhakesem.hp@gmail.com
טלפון: 052-8313317
זמינים גם ב:
פייסבוק או אינסטגרם